Під час покупки дитячих меблів та аксесуарів батькам досить складно зробити вибір. Але найбільші труднощі зазвичай виникають у процесі облаштування спального місця: колиски, приставні ліжечка, кокони, ліжечка-трансформери — на чому зупинитися?
У цій статті ми розглянемо кілька варіантів дитячих ліжечок та аксесуарів для сну, розберемося для якого віку вони призначені та як довго малюк може спати в них.
Різні моделі ліжок та їх особливості
У магазині на вас чекає величезний вибір дитячих меблів та аксесуарів для сну, тому насамперед розберемося, як і в якому віці вони стануть у пригоді вашій дитині.
- Колиска/люлька
Вік малюка: від народження до 6-7 місяців
Саме колиска є традиційним ліжечком для немовляти. У ній малюк може спати з народження доти, доки не буде готовим до звичайних дитячих меблів. Зазвичай, приблизно через півроку дитина стає досить великою і переростає колиску.
На відміну від ліжка, колиска затишна та маленька, тому не лякає малюка великим відкритим простором. У ній він почувається захищеним, оскільки ще не до кінця адаптувався до навколишнього світу.
Також колиска добре впишеться до маленької дитячої кімнати, вона мобільна та часто оснащена системою заколисування.
Основні плюси: механізм для заколисування допомагає малюкові швидше заснути, невеликі розміри заощаджують простір у дитячій, створюють ідеальні умови для міцного сну, мобільність.
- Кокон
Вік малюка: до 4-6 місяців
Як і колиска, кокон призначений для того, щоб створювати обмежений простір, комфортний для дитини. Це знижує рівень стресу, а також позитивно впливає на якість і тривалість сну дитини. Конструкція кокона — це матрац, навколо якого розташовуються м'які борти висотою до 15 см. Вони мають зручну анатомічну форму та виготовляються з безпечних матеріалів.
Час відпочинку в коконі не обмежений: дитина може спати в ньому як вдень, так і вночі, але замінити ліжечко повністю він все-таки не зможе.
Основні плюси: створює замкнений простір, в якому дитині комфортно, знижує стрес та спрощує адаптацію малюка до незнайомого нового світу.
- Приставне ліжечко
Вік малюка: від кількох тижнів до 2 років
Ще один варіант, який спрощує догляд за дитиною. По-перше, приставне ліжечко часто використовується мамами та татами вночі. Воно дозволяє батькам контролювати дитину під час сну, а також дотримуватися режиму годування вночі. По-друге, завдяки мобільній конструкції його можна приставити до батьківського ліжка та розв’язати проблему спільного сну. У такому разі малюк не наражається на ризики (наприклад, задухи), а батьки мають необмежений доступ до його ліжка.
Основні плюси: безпечний простір для сну поряд з батьками, що полегшує годування немовляти, може мати спеціальні системи кріплення до батьківського ліжка.
Вік малюка: від народження до 3-4 років
Цей варіант має величезну популярність у батьків завдяки своїй практичності: більшість таких моделей має дві основні трансформації – колиску та ліжечко, тому вам не доведеться витрачати гроші двічі та купувати кілька видів меблів для сну.
Коли ваш малюк стане занадто великим для колиски, ви зможете за кілька хвилин розширити її, перетворивши на повноцінне дитяче ліжко. Так ви заощадите сімейний бюджет та не порушите режим сну малюка.
Основні плюси: має цілу низку трансформацій, що замінюють кілька видів дитячих меблів (ліжечко, колиска, пеленальний столик, диван, стільці тощо), легко збирається, дно ліжечка має кілька рівнів, які ви можете міняти відповідно до віку дитини.
Сподіваємося, що наша стаття була для вас корисною та допоможе вам не розгубитися під час вибору продукції, яку пропонує сучасний ринок дитячих товарів!