Ваш малюк потребує допомоги та захисту не лише вдень, а й уночі. Навіть під час сну йому загрожує небезпека, яку, на щастя, батьки можуть звести до мінімуму.

Ми зібрали кілька порад педіатрів, які зроблять сон вашої дитини не лише якісним та здоровим, але й безпечним.
 

10 порад для безпечного сну дитини
 

З появою малюка в житті батьків, крім приємних моментів, з'являються й нові страхи, що стосуються безпеки. Рекомендації, які ви знайдете нижче, допоможуть вам перестати хвилюватися та позбутися більшості таких страхів.

Отже, на що треба звернути увагу під час організації спального місця для дитини:
 

1. Малюк має спати на спині

Це просте, але дуже важливе правило, оскільки сон на животі суттєво збільшує ризик задухи. Поки дитина не вміє перевертатися, вона залишається безпорадною та ніяк не може самостійно змінити позу. В такому положенні вона вдихатиме те саме повітря, що й видихає — з низьким вмістом кисню та високим вмістом вуглекислого газу.
 


2. Придбайте спеціальне дитяче ліжечко

Виробники дитячих меблів (зокрема Royal Sleep) добре знайомі з усіма небезпеками, що загрожують немовляті, тому враховують їх під час виробництва. Наприклад, ліжечко не повинно мати гострих кутів, а відстань між лозинами має становити від 4 до 6 сантиметрів — у такому разі малюк не може випасти з нього або застрягти.
 

3. Спіть в одній кімнаті з малюком

Дитина має спати в одній кімнаті з вами упродовж перших 6 місяців життя. Для цього можна використовувати приставне ліжечко, дитячий кошик та інші подібні аксесуари. По-перше, це спростить нічне годування, по-друге, дозволить батькам краще контролювати стан малюка.
 

4. Використовуйте жорсткий дитячий матрац

Твердий та пружний матрац — найкращий варіант для немовляти. Виріб має бути щільно підігнаним до ліжечка, без зазорів та щілин.


5. Зведіть до мінімуму приладдя у ліжку

Під час сну дитини там повинні бути лише матрац та надійно заправлене простирадло. Можливе використання спеціальних м'яких бортиків, що убезпечать малюка від ударів об прутки ліжечка.
 

6. Підберіть легку, але теплу ковдру (якщо в кімнаті прохолодно)

У жодному разі не можна накривати немовля громіздкою та важкою ковдрою. Такий тип постільної білизни може заважати йому дихати та перешкоджати проникненню повітря. Найкраще використовувати легкі вироби, за допомогою яких можна легко регулювати температуру. Пам'ятайте, що складена навпіл ковдра вважається за дві.

Оптимальна температура для дитячої — 16-20 °C. Для того щоб перевірити, чи не мерзне малюк або не перегрівається в ліжку, торкніться його шиї ззаду. Якщо шкіра прохолодна, дитину краще укутати, якщо гаряча та липка, навпаки, підібрати тонку ковдру.

 

 

7. Не спіть з дитиною на дивані та у кріслі

Сон із батьками на дивані або в кріслі може здаватися безпечним та затишним, але, на жаль, для немовлят він також збільшує ризик задухи. До того ж дитина може застрягти між подушками або подушкою та спинкою дивана/крісла.
 

8. Не залишайте малюка спати в автокріслі/автолюльці

Автокрісло та автолюлька не пристосовані для сну вдома. Поза автом вони можуть легко перевернутися, що призведе до травми малюка.

Якщо ж дитина заснула під час поїздки, після повернення додому відразу ж дістаньте її та покладіть у ліжечко.
 

9. Залишайте обличчя та голову дитини непокритими

Це також знижує ризик перегріву та задухи. Якщо ви використовуєте ковдру, надійно заправляйте її на рівні грудей малюка.
 

10. Не знімайте бортик біля ліжка
Під час сну немовля має бути огороджене бортиками з усіх боків, оскільки воно може навчитися перевертатися будь-якої миті та випадково випасти з ліжечка. Оптимальний варіант — ліжко з висотою дна, що регулюється, яке ви зможете коригувати відповідно до віку малюка.

І ще одна важлива порада. Якщо у вас виникнуть якісь питання чи побоювання щодо організації спального місця для вашої дитини, не соромтеся та звертайтеся до педіатра. Багато батьків роблять саме так.

Нехай сон ваших малюків буде міцним, здоровим та безпечним!