Від планування дитячої кімнати залежать комфорт і безпека вашої дитини. Правильно організований простір допоможе малюкові вільно переміщатися, грати та навчатися, не відчуваючи незручностей. Також розміщення меблів може зменшити можливий безлад та спростити процес прибирання.
У цій статті ми поділимося практичними порадами щодо того, як правильно облаштувати дитячу кімнату та забезпечити її маленькому власнику комфортні умови для відпочинку, гри й навчання.
Правила планування та меблювання дитячої кімнати
Перед тим як розпочати облаштування дитячої кімнати, оцініть доступний простір та зробіть заміри приміщення. Обов'язково враховуйте розташування вікон та дверей, а також розеток та вимикачів, до яких має залишатися доступ.
У майбутньому такий підхід спростить вибір меблів та допоможе вам уникнути проблем, наприклад, в процесі встановлення шаф та полиць. Не забудьте записати всі свої розрахунки, щоб надалі використовувати їх під час придбання меблів.
1. Розділіть кімнату на кілька зон
Виділіть у дитячій кімнаті зони для відпочинку та різних видів активності дитини: сну, гри, навчання та творчості. Щоб спростити це завдання, орієнтуйтеся на стіни, наприклад, виділіть один кут для ліжка, інший — для ігрової зони, третій — для столу зі стільцями.
2. Почніть із дитячого ліжечка
Розмірковуєте над розміщенням меблів? Спочатку виберіть місце для дитячого ліжечка. Якщо кімната невелика, краще обрати для нього кут: у такий спосіб ви звільните центр дитячої. Не ставте ліжко надто близько до вікна — влітку це може призвести до перегріву малюка, а також заважатиме денному сну.
3. Забезпечте гарне природне освітлення
Освітлення має важливе значення для дитячої кімнати. Використовуйте максимальну кількість природного світла, розставляючи меблі поруч із вікнами. Це допоможе створити затишну атмосферу та відповідні умови для активності та навчання вашої дитини. Якщо освітлення недостатньо, придбайте додаткові джерела світла — настільні лампи або настінні світильники.
4. Виберіть дизайн, який буде “зростати” разом із малюком
Ваша дитина швидко зростає та її потреби змінюються. Те, що було необхідним для малюка, навряд чи знадобиться підлітку. Тому дуже важливо підбирати такі дизайнерські рішення, які із часом можна буде легко трансформувати відповідно до віку та бажань дитини. Насамперед це стосується вибору шпалер, штор, світильників, шаф та комодів.
Допоможуть у цьому й меблі-трансформери, що можуть усього за кілька хвилин перетворитися з колиски на ліжечко, а з ліжечка — на диван або стіл зі стільцями.
5. Подумайте про безпеку
Безпека є пріоритетом у будь-якій дитячій кімнаті. Переконайтеся, що меблі встановлені міцно та не становлять небезпеки для малюка. Надійно закріпіть полиці та шафи, щоб запобігти їхньому перекиданню. Уникайте гострих кутів, використовуйте екологічно чисті матеріали, тепле та неслизьке покриття підлоги, подбайте про захист розеток.
6. Виділіть місце для зберігання речей та іграшок
Дуже важливо, щоби кожна річ мала своє місце. Для цього краще використовувати системи зберігання, які допоможуть упорядкувати іграшки та інші речі в кімнаті. Наприклад, можна використовувати полиці, кошики або ящики з яскравими наклейками, щоб дитина могла легко зрозуміти, куди покласти кожну річ. Також зручний та доступний простір для зберігання допомагає привести кімнату до ладу.
7. Підберіть простий декор
Дитячі кімнати часто мають обмежений простір, тому важливо використовувати його повною мірою. Будьте уважні до декору й пам'ятайте, що велика кількість перегородок зробить простір нагромадженим. Саме тому рекомендуємо віддавати перевагу мінімалістичному дизайну.
8. Залишіть достатньо місця для ігор
У дитячій кімнаті простір для ігор важливіший за кількість меблів. Подумайте, чи є в приміщенні меблі, яких можна позбутися або перенести до іншої кімнати будинку. Ігрова зона на підлозі має бути покрита м'яким килимом, а для розвитку творчих здібностей, наприклад, малювання, краще підійдуть маленький столик зі стільцями.
Меблювання дитячої кімнати вимагає уваги до деталей та врахування потреб вашої дитини. Створення зручного та функціонального простору допоможе їй почуватися комфортно та розвиватися в безпечному середовищі. Дотримуючись наших практичних порад, ви зможете облаштувати дитячу кімнату, яка сприятиме грі, навчанню та відпочинку вашого малюка.