Ви очікуєте на малюка? Перше, що йому знадобиться після появи на світ, — це зручне та безпечне ліжечко, у якому новонароджений буде міцно спати впродовж 18-20 годин на добу. Водночас ринок дитячих товарів переповнений меблями: розібратися у величезному асортименті стилів і варіантів колисок та ліжечок не так просто, а вибрати певну модель — ще складніше.

Для того щоб допомогти вам, ми створили повний посібник, що містить всю необхідну інформацію про функціональні можливості, стандарти безпеки та особливості дизайну дитячих ліжечок.

 

Гайд з вибору дитячого ліжечка

 

Будь-які меблі в дитячій кімнаті мають відповідати всім вимогам безпеки. Але на що треба звертати увагу насамперед? Ми допоможемо вам розібратися.

До стандартів безпечного дитячого ліжечка належать:

  • Відстань між лозинами. Для того щоби під час сну та відпочинку голова, руки або ноги малюка не застрягли між лозинами, відстань між ними має становити не більше 6 см.
  • Якість матеріалів. Колиска або ліжечко мають виготовлятися з міцних, гіпоалергенних та екологічно чистих матеріалів. Одним із найкращих варіантів є натуральний бук — він досить міцний та невибагливий у догляді, має гладку, приємну на дотик поверхню, не деформується і довго зберігає естетичний вигляд.
  • Лаки та фарби. Ще один важливий момент, яким не треба нехтувати, — якість покриття. Для дитячих меблів мають використовуватися лаки та фарби на водній основі, що не становлять небезпеки для дитини.
  • Обробка елементів. Усі кути та грані ліжка мають бути ретельно скругленими та відшліфованими.
  • Міцний каркас. Саме від каркаса залежать міцність та стійкість конструкції. Якщо ліжко хитається, а елементи зміщуються або деформуються, краще відмовитися від його придбання та вибрати надійну модель.
  • Висота дна. Сучасні ліжечка часто дають змогу регулювати положення дна відповідно до віку малюка.

 


Ще кілька порад, що допоможуть вам у виборі дитячого ліжечка:
 

  • Мобільність

Іноді мами та тата намагаються поєднувати домашні клопоти з доглядом за немовлям, тому мобільність ліжечка є вкрай важливою. Цілком можливо, що упродовж дня ви будете переміщувати його з кімнати до кімнати, щоби постійно контролювати стан дитини, тому під час покупки переконайтеся, що ліжечко легко проходить у дверні отвори та оснащене м'якими безшумними колесами.
 

  • Маятник/система для заколисування

Деякі колиски або ліжечка для новонароджених мають спеціальну систему для заколисування. Це дуже зручно і практично: плавні похитування допоможуть вашій дитині швидко заснути, і вам практично не доведеться докладати зусиль для цього — маятник зробить це за вас. Для того щоб ліжко не гойдалося самостійно, воно має бути обладнане спеціальними фіксаторами.
 

  • Можливість трансформувати ліжечко

Якщо у вас обмежений бюджет або ви не хочете захаращувати простір, оптимальним варіантом буде ліжечко-трансформер. Воно підходить практично для будь-якої дитячої кімнати та може всього за кілька хвилин перетворитися з колиски для новонародженого на повноцінне ліжечко для дитини 3-4 років, а з ліжечка — на манеж, диван або столик зі стільцями.
 

  • Вибір матраца

Матрац має точно відповідати розмірам ліжечка й щільно прилягати до нього без зазорів і щілин. Для немовлят підійдуть жорсткі та пружні моделі, що містять кокосову койру.
 

  • Декоративні елементи

Часто ліжка для дітей декорують зірочками, сердечками та іншими елементами, які можуть становити небезпеку для малюка. Якщо ви збираєтеся придбати таку модель, переконайтеся, що декор якісно закріплений, не має гострих кутів і не деформується під час захитування.
 

І ще одна бонусна порада: ніколи не замінюйте оригінальні деталі дитячого ліжечка на деталі зі звичайного магазину. Натомість купуйте запасні частини безпосередньо у виробника.

Пам'ятайте, що безпека вашого малюка є пріоритетом, тому не соромтеся ставити запитання виробникам та ретельно досліджувати ліжечко перед придбанням.