Як же швидко зростають ці діти! Ще вчора ваш малюк тільки-но навчився сидіти в ліжечку, а вже сьогодні з цікавістю вивчає кожен куточок своєї кімнати. Незабаром він вирушить у свою першу подорож по дому, і ваше завдання — зробити її максимально безпечною для маленького дослідника.
 

Як зробити дитячу кімнату безпечною для дитини
 

Перш ніж малюк навчиться повзати, а потім й ходити, подумайте про потенційну небезпеку у вашому домі. З чого ж почати?

Найкращий спосіб розібратися в цьому питанні — подивитися на кожну кімнату очима вашої дитини. Присядьте, щоб бути з нею на одному рівні, та огляньте приміщення, наприклад, на предмет гострих кутів меблів, за які дитина може схопитися, щоби встати.

На що треба звернути увагу насамперед:
 

1. Дрібні предмети — ваш ворог №1

Тримайте всі дрібні предмети поза досяжністю малюка. Переконайтеся, що на підлозі немає ґудзиків, батарейок, деталей пазлів, фрагментів іграшок тощо. Дитина може проковтнути або наступити на них та травмуватися. Перевірте дивани, крісла та підлогу, щоб переконатися, що ви усунули всі джерела небезпеки.

Якщо ви дозволяєте малюкові гратися з їжею, наприклад горохом або макаронами, стежте за тим, щоби вони не потрапили до носа або дихальних шляхів дитини.
 

2. Меблі — дитячі та інші

Здебільшого виробники дитячих меблів (зокрема Royal Sleep) піклуються про безпеку дитини та вживають усіх необхідних заходів, щоби вона не травмувалася під час відпочинку та гри. Але у будь-якому разі варто оглянути ліжечко, столик, стільчики та інші предмети інтер'єру в дитячій кімнаті:

  • книжкові полиці краще прикріпити до стіни, щоб вони не могли перекинутися, якщо малюк спробує встати, спираючись на них;
  • якщо меблі мають гострі кути, забезпечте їх м'якими захисними бамперами з силікону, каучуку або ПВХ (їх можна приклеїти двостороннім скотчем або прикрутити);
  • краще купувати для дитячої кімнати комоди з легкими та безпечними ящиками, які не можуть випасти та пошкодити малюка, або принаймні надійно закріплювати їх;
  • багато в чому вам допоможуть системи "антиперекидання" для меблів та техніки — це спеціальний набір фіксаторів, який використовується для надійного кріплення меблів до стіни та запобігає їхньому падінню.
     

3. Двері — обережно, пальці!

Ой-ой, напевно, ви чули чимало історій про те, як якийсь малюк затиснув пальці, намагаючись розібратися в конструкції дверей? Або в дитинстві ви дізналися про це на власному досвіді? Так чи інакше, а краще попередити такі інциденти й встановити доводчики та блокатори на петлях, які не дозволять дверям різко зачинятися, а також захистять пальці вашої дитини. Цей захід вбереже малюка від подряпин і ударів, наприклад, якщо двері важкі або ненадійно кріпляться до одвірка.


4. Вікна — надійні сітки та фіксатори

На жаль, деякі батьки недооцінюють небезпеку вікон і залишають їх у дитячій кімнаті відчиненими, покладаючись на москітну сітку. Водночас не кожна сітка витримує навіть вагу кішки, що вже казати про дитину? Малята часто спираються на неї руками, щоби спостерігати за вулицею, та можуть випасти з вікна.

Використовуйте фіксатори та “гребінки”, що не дозволяють вікну відчинитися під час провітрювання, а також замініть звичайні сітки на “антикішки” — їх виготовляють із міцних матеріалів та закріплюють у рамі за допомогою металевих штирів.
 

5. Розетки

Здебільшого у новобудовах розетки розташовуються практично біля самої підлоги, тому вони доступні для дітей. По-перше, розетки мають бути надійно встановлені й не хитатися. По-друге, рекомендуємо провести ревізію та встановити спеціальні заглушки та протектори, щоб уберегти дитину від удару струмом.
 

6. Рослини

Рослину в горщику ваш маленький дослідник може легко впустити на себе з підвіконня та полиці, або спробувати на смак, тому декорувати дитячу треба з обережністю. Отруйні та хижі рослини краще винести з дому зовсім.
 

Правила безпеки для дому
 

Вам вже здається, що в джунглях на дитину чатує менша небезпека, ніж у вашому будинку? Не хвилюйтеся, це почуття знайоме багатьом батькам. Саме тому всі ці заходи краще вжити заздалегідь, щоб не турбуватися про безпеку малюка.

Отже, на що ще треба звернути увагу пильним мамам і татам?
 

  • Кухонна плита, духовка та інші джерела опіків

Плита, праска, чайник та інші прилади краще використовувати, коли малюка немає поруч, але це не завжди можливо. Щоб не підпустити до них дитину, посадіть її на стільчик для годування або до манежу та займіть безпечними іграшками. Також для плити можуть знадобитися захисні ковпачки.

 

  • Електричні кабелі та шнури

Небезпечні супротивники для вашого малюка. Дитина може схопитися за них та потягнути, у такий спосіб скинувши побутові прилади на підлогу (або на себе). Обмежте доступ дітей до техніки, особливо легкої та нестійкої: плоских моніторів, телевізорів та торшерів. Якщо дитина не буде стикатися з технікою, вона навряд чи спробує з нею взаємодіяти та не травмується.

Також діти часто цікавляться кабелями від пристроїв для заряджання смартфонів та планшетів, що звисають зі столу. Небезпека полягає в тому, що кабель може обмотатися навколо шиї малюка під час гри.
 

  • Ліки

Усі ліки мають бути в аптечці, а аптечка — у недоступному для дітей місці. Це правило непорушне.
 

  • Побутова хімія

Слідкуйте за тим, щоб засоби для чищення, порошки, клеї, лаки та фарби залишалися на верхніх полицях шаф, у ящиках та контейнерах, які недоступні малюкові. Найкраще сховати їх у коробці під замок.

Щиро сподіваємося, що наші поради вам знадобляться і зроблять ваш будинок справжнім острівцем безпеки в бурхливому морі побутових загроз!