Обстановка детской комнаты

Від оформлення дитячої кімнати значно залежать комфорт та безпека вашого малюка. Але коли справа стосується вибору меблів та аксесуарів, багато батьків губляться — вибір дитячих товарів величезний, тож на чому зупинитися? Як розпочати організацію простору для малюка? На що звертати увагу під час придбання?

Якщо у вас виникли такі сумніви або ви боїтеся щось забути, ознайомтеся з коротким чек-листом від Royal Sleep, який допоможе вам в облаштуванні дитячої кімнати. У ньому ми врахували все найважливіше та найнеобхідніше.
 

Що обов'язково має бути в дитячій кімнаті?
 

Спершу розмежуйте простір на дві основні частини: спальне місце та зону для активного проведення часу (ігор, творчості та навчання). Кожну з них меблюйте окремо, у такому разі ви не заплутаєтеся і з меншою ймовірністю забудете щось придбати.

Спальне місце:

  1. Колиска/ліжечко. Центральне місце майже в будь-якій дитячій займає колиска або ліжечко. Часто батьки сплять в одній кімнаті з немовлям, поки воно не підросте, тому вам може знадобитися приставне ліжечко на колесах, яке ви будете переміщати до спальні вночі.
  2. Матрац та постільна білизна. Більшість дитячих ліжок продається без матраців, тому його доведеться обирати окремо. Те саме стосується наборів постільної білизни. Для того щоб зменшити кількість прання, також рекомендуємо придбати непромокаючі простирадла.
  3. Дитячі ковдри, які не дадуть дитині змерзнути. Якщо за температури близько 20 градусів підійде легка ковдра або байкова пелюшка, то після похолодання знадобиться щось тепле, наприклад, ватні або пухові вироби.
  4. Комод або шафа, де зберігатиметься одяг та інші речі малюка. Крім своєї основної ролі, комод стане чудовою заміною столику, на якому можна розкласти іграшки і книги або поставити лампу.
  5. Сповивальний столик, який полегшить та прискорить зміну підгузків вашої дитини.
  6. Нічник/Торшер. У м'якому світлі нічника ви можете спостерігати за малюком, не турбуючи його сон, а також годувати дитину вночі.
  7. Декілька крісел або пуфів, де дитина зможе почитати, пограти або відпочити.

Якщо ваш бюджет обмежений або ви хочете заощадити місце в кімнаті, зверніть увагу на дитячі меблі, які можна трансформувати. Наприклад, ліжечка-трансформери від Royal Sleep “зростають” разом із малюком до 5-7 років та мають декілька додаткових модифікацій (окрім колиски та ліжка). За бажання ви завжди можете зібрати з них диван або дитячий столик зі стільцями.
 

Ліжечка-трансформери від Royal Sleep
Ігрова зона:

  1. Полиці чи стелажі для зберігання книг. Переконайтеся, що дитина може дістати будь-яку книгу, не докладаючи для цього особливих зусиль.
  2. Коробки для іграшок, куди малюк зможе складати їх упродовж дня та перед сном.
  3. Дитячі стіл та стілець, пропорційні віку та потребам малюка.
  4. Килимок, на якому дитині буде зручно гратися, малювати та займатися іншими справами.


Також вам напевно знадобляться:

  • стілець для годування;
  • манеж;
  • маятник/система для заколисування, що кріпиться до ліжечка;
  • кошик для підгузків;
  • подушки для годування.


Загальні рекомендації щодо вибору дитячих меблів
 

Ідеальні дитячі меблі — стійкі та надійні, без гострих кутів, які можуть стати причиною травми малюка під час гри. Також важливі й матеріали, з яких ці меблі виготовлені: вони мають бути сертифікованими та екологічно чистими, покритими лаком та фарбою на водній основі.

Інша важлива особливість — каркас, який впливає на загальну міцність конструкції, перешкоджає деформації та прокручуванню деталей. Рекомендуємо купувати меблі без скляних поверхонь, які дитина може випадково розбити та поранитися.

І ще одна невелика порада: перш ніж ви придбаєте меблі та аксесуари для дитини, визначте, скільки місця у вас є, у якому стилі ви хотіли б оформити кімнату і скільки грошей плануєте витратити. Навіть мінімальне планування значно полегшить усі подальші кроки, отже, зробить ваше життя та життя малюка простішим та комфортнішим!