Ваш малюк тільки з'явився на світ та потребує тривалого міцного сну. В цей період його організм швидко росте і розвивається, тому добрий відпочинок дитині життєво необхідний. Водночас труднощі зі сном не є рідкістю для немовлят. Більшість батьків прокидається вночі від плачу малюків і дуже цим переймається. Чи можна щось зробити, якщо дитина крутиться, не може заснути або часто прокидається?

Єдиного методу, який би діяв на 100%, не існує, але ми зібрали кілька порад, що допоможуть вам покращити сон немовляти та не відчувати регулярної втоми.
 

Як зрозуміти, скільки часу малюк повинен спати
 

Ваша дитина росте і її потреби у відпочинку швидко змінюються. Це стосується і режиму, який пов'язаний із ритмом сну та активності. Насамперед розберемося, скільки годин сну потрібно вашому малюку, щоб бути бадьорим та здоровим.
 

Від 1 до 6 тижнів
У перші тижні життя діти багато сплять як вдень, так і вночі — близько 20 годин. Зазвичай вони прокидаються від голоду або через дискомфорт. Якщо ви встановите чіткий режим годування, це допоможе немовляті розпізнавати певні дії та сприймати їх як сигнали до сну та бодрощів.
 

Від 6 тижнів до 3 місяців
Малюк все ще потребує тривалого відпочинку і спить від 18 до 20 години. У нього поки не сформовані біоритми, він не відрізняє день від ночі, тому спить кілька разів на добу.
 

Від 3 до 6-8 місяців
Дитина стає активною та опановує нові навички. Уві сні вона не лише відпочиває, а й засвоює їх, що не менш важливо для немовляти. Відбувається стрімкий розвиток мислення. Тривалість сну становить від 13 до 15 години (з них близько 6 годин припадають на день).


Від 8 до 11-12 місяців
Малюкові потрібний відпочинок, який займає близько 12-15 годин: 3-4 години вдень (2-3 рази) та не менше 10-11 годин вночі. У цей час пробудження можуть відбуватися частіше, що вважається нормою. У дітей все ще немає чіткого режиму, ритм сну та бодрощів змінюється, але стає передбачуваним та значно стабільнішим.



9 порад, які допоможуть вашій дитині заснути
 

Малюк не може заснути або часто прокидається? Давайте розберемося, як йому допомогти.

  • Перше та найголовніше правило стосується режиму сну дитини. Яскраве світло вранці та приглушене ввечері допоможе їй поступово навчитися розрізняти день та ніч.
  • Під час купання діти часто люблять грати та веселитися — бризки, піна та гучний сміх розбурхують та розважають їх. Але перед сном краще відмовитися від активності, оскільки потім дитині складніше заспокоїтися і заснути. Сприятимуть спокійній атмосфері неяскраве світло, тепла вода та тихі голоси батьків.
  • Годуйте немовля уві сні. У такому разі воно не буде відчувати голоду, отже — прокидатися та плакати вночі.
  • Розробіть ритуал перед сном, який буде сигналізувати вашій дитині, що настає час відпочинку. Він може включати купання, масаж, читання книжок або колискові. Повторюйте такі дії щовечора, щоб дитина почала асоціювати їх із наближенням сну.
  • Вдень пропонуйте малюкові активні ігри, а ввечері віддавайте перевагу спокійним. Це убереже вашу дитину від надмірного збудження перед сном.
  • Коли малюк спить, не ходіть поруч із ним навшпиньки. Це принесе більше шкоди, ніж користі. Хоча різниця між днем та ніччю важлива, занадто тихий дім може зробити сон немовля чутливим, особливо у тому разі, якщо ви знаходитесь в незвичних умовах, наприклад, у гостях.
  • Перед сном залишайте в дитячому ліжечку мінімум іграшок та декору. Багато батьків хочуть потішити свого малюка і створити для нього максимально комфортні умови, тому купують прикраси, м'яких тварин, мобілі, численні подушки, бортики та ковдри. Все це може відволікати дитину та заважати її сну, тому ввечері краще звільняти ліжечко від усього зайвого.
  • Не допускайте перегрівання. Якщо дитині стає спекотно уві сні, вона швидко прокидається. Оптимальна температура у дитячій кімнаті має становити 18-21°С. У таких умовах дитина краще почувається і швидше засинає.
  • Заколисуйте дитину перед сном. Спробуйте ніжно качати малюка в люльці або на руках, роблячи плавні рухи вперед-назад і в боки. Це допоможе заспокоїти та приспати його. Виробники дитячих меблів пропонують спеціальні маятники та системи для заколисування, які встановлюються на ліжечко та виконують ту саму функцію.

Згодом ви напевно знайдете свої власні способи, які допоможуть вашому малюку швидше заснути. Кожна сім'я є унікальною, а кожна дитина має індивідуальні уподобання. Сподіваємося, що наші поради також допоможуть вам у цьому та зроблять сон малюка міцним та здоровим!