Вибір меблів для вашого малюка — не дитяча гра. Ви можете дати волю своїй уяві та придбати вироби, які створять для дитини неповторну казкову атмосферу, але залишиться чимало нюансів, що будуть потребувати уваги.
Про те, що вам знадобиться для комфортного та безпечного облаштування дитячої кімнати, ми розповімо в цій статті.
Гайд з вибору дитячих меблів
Асортимент та різноманіття меблів у магазинах просто приголомшують, тому насамперед складіть план та сплануйте бюджет. Це значно полегшить ваше завдання у майбутньому.
1. Оцініть простір дитячої
По-перше, проведіть замір приміщення та зафіксуйте розташування розеток, вікон, дверей та вимикачів, щоб залишити доступ до них.
Враховуйте розміри кімнати й те, як меблі впишуться до інтер'єру. Уникайте перевантаженості та не купуйте велику кількість виробів, з яких малюк швидко виросте. Вибирайте предмети, які відповідають віку дитини, щоб вона могла без проблем користуватися ними.
2. Безпека
Діти часто стрибають на ліжку, ховаються під столом або заглядають під шафу, щоб дістати іграшку. Іншими словами, використовують меблі так, як ні ви, ні виробники не могли собі уявити. Це означає, що ліжка, стільці, столи та інші предмети в кімнаті малюка мають бути безпечними та придатними для ігор.
Переконайтеся, що всі елементи меблів якісно оброблені, їхні кути та грані ретельно заокруглені та відшліфовані. Уникайте виробів із небезпечними гострими кутами або деталями, які можуть стати причиною травми. Також перевірте конструкцію на стійкість: чи не хитається вона й не перекидається під невеликим тиском.
Ще один важливий момент: предмети меблів мають бути виготовленими з екологічно чистих матеріалів та покриті фарбою/лаком на водній основі.
3. Подумайте про багатофункціональність
Універсальність — це ключ до вибору меблів для вашої дитини. На відміну від дорослих, діти швидко переростають не лише одяг та іграшки, але й меблі. Наприклад, колиску ви зможете використовувати лише до 6 місяців, після чого дитині буде потрібно повноцінне ліжечко. Те ж саме можна сказати про сповивальний столик та інші вироби для немовлят.
Оптимальним рішенням можуть стати меблі-трансформери, які можна використовувати від народження малюка до 6-7 років. Вони мають кілька трансформацій, наприклад, колиска, ліжечко, манеж, дитячий диван, стіл зі стільцями, що дозволяє суттєво заощадити сімейний бюджет. Також згодом вам не доведеться позбавлятися меблів, які вже не підходять малюкові за віком.
4. Купуйте вироби, які не втрачають актуальності
Меблі — довгострокова інвестиція, яка може служити роками. Звичайно, це не означає, що потрібно вибирати велике двоспальне ліжко для малюка, який недавно з'явився на світ, або звичайний робочий стіл для навчання, який не підійде дошкільнику. Зверніть увагу на меблі, що не втратять своєї актуальності хоча б упродовж кількох років, наприклад, на шафу, комод, стелаж або книжкові полиці. Усі вони будуть служити дитині тривалий час, якщо мають високу якість та нейтральний дизайн.
5. Якість та міцність
Дитина може бути активною й енергійною, тому меблі мають витримувати значні навантаження і служити тривалий час. Допоможуть у цьому надійні та довговічні матеріали, які легко чистяться та зберігають естетичний вигляд.
6. Пам'ятайте про простір для зберігання
Вкрай важливо, щоб кожна річ та іграшка мали своє місце в кімнаті. Це прискорює прибирання та допомагає маленькому власнику швидко зорієнтуватися та знайти потрібний предмет. Для цього можна використовувати різні системи зберігання, наприклад, ящики, полиці та кошики з яскравими наклейками.
7. Враховуйте думку вашої дитини
Остання, але не за важливістю порада: не забувайте, що ви купуєте не просто меблі для дитячої кімнати, а створюєте цілий світ, у якому малюк буде проводити багато часу. Коли дитина трохи підросте і зможе висловлювати свою думку, обов'язково запитайте її, якою б вона хотіла бачити свою кімнату. У такий спосіб вона буде залучена до процесу і зможе відчути цінність власних ідей, що важливо для малюків будь-якого віку.
Вибір меблів для дитячої кімнати — відповідальне завдання. Перед ухваленням рішення враховуйте безпеку, розміри приміщення, функціональність, якість, ергономіку та дизайн, а також не забудьте виділити достатньо місця для активних ігор. Підбирайте компактні та функціональні предмети, які допоможуть максимально ефективно використати площу кімнати.
Якщо ви будете дотримуватися наших порад, то створите ідеальний простір для вашого малюка, де він буде комфортно проводити час, грати й відпочивати.